Kendini Keşfetmek!

Kendini keşfetmek insanı baştan aşağı tekrardan oluşturur. Kendine dair bir çok şeyi yeniden öğrenirsin. Nelerden hoşlandığını, yeteneklerini, özelliklerini, neler yapabildiğini ve daha fazlasını…

1- Yazmak

Öncelikle yazarak başlamalısınız sizin için siz kimsiniz? Neleri sevdiğini, neler yapabildiğini, neler yapmak istediğini, nerelere gelmek istediğini, kendinde neleri sevmediğini, neleri değiştirmek istediğini, nasıl bir yol izleyeceğini ve bu tür önemli olan her şeyi yazarak başlayın bu sizin planlama aşamanız olacak!

2- Hayal Etmek

Hayaller aslında düşünüldüğünden fazlasıdır. Hayaller size yol gösterir. İstekleriniz doğrultusunda ilerlemenizi sağlar. Kendinizi keşfetmekte çok önemli bir adımdır. Çoğu keşfin temeli hayal etmeye dayanır.

3- Meditasyon Yapmak!

Dinginliği ve durgunluğu bünyesinde barındıran bir zihin öz farkındalığı arttırır ve bu sayede kendinizi keşfetme konusunda yeni bir yol daha oluşur.

4- Seyahat Etmek!

Seyahat ederek farklı kültürleri öğrenmek. Farklı bölgeleri keşfetmek bire bir gidip görmek, dokunup hissetmek, duyup kokusunu almak. Size bambaşka bir deneyim yaşatır ve ister istemez daha da kendiniz olu verirsiniz. Kendini keşfetmekte bir yoldur seyahat etmek! Ve unutmayın ki en büyük seyahat kendini keşfetmektir (((:

5- Para Kazanmak

Paranız olduğunda öz güveniniz de artar. Öz güveninizin artması da daha çok kendiniz olmanıza olanak sağlar. Bu sayede istediklerinizi de yapabilir hale gelirsiniz. Farklı deneyimler yaşayabilirsiniz ve bu deneyimler sizin kendinizi daha da keşfetmenizi sağlar!

6- Sürekli Denemek!

Her şey parayla olacak diye bir şey yok! Sürekli bir şeyleri denemek yeni etkinliklere katılmak, daha önce bulunmadığınız mekanlarda partilerde bulunmak, ait olduğunuz yeri bulmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden yeni şeyler denerken çekinmeyin her zaman gittiğiniz kafeye değil de başka bir kafeyi deneyin bu sefer (:

Bu yazımız bu kadardı umarım işinize yaramıştır (:

Kendini keşfetmek insanın yapması gereken en mühim olaylardan bir tanesidir. Kim olduğunu bilmeden yaşamak çok zor olur ve yanında bir çok sorunu da getirir bu yüzden kendini keşfetmek oldukça önemli bir durumdur.

İnsanın kendisini öğrenmesi için elindekilerden fazlasına ihtiyacı yoktur. Elindekileri farklı şekillerde değerlendirerek kendisine farklı bakış açıları katabilir ve bu bakış açıları insanın asıl benliğini keşfetmesini sağlar.

Bir cisme gözünün önüne getirip bakarsan o cismin sadece rengini görebilirsin şeklini göremezsin ne zaman gözünden uzaklaştırırsan işte o zaman o cismin aslında ne olduğunu nereden nasıl göründüğünü görmeye başlarsın!

Bunlara da bir bakın!

Sorumluluk Nasıl Alınır?

Kendine Nasıl Güvenirsin?

Bir Cevap Yazın