Kendinden Emin İnsanlar

Gündelik yaşantımızda doğuştan kendinden emin insanlar olduğu gibi olmayan insanlar da vardır. Fakat kendinden eminlik durumu sonradan da kazanılabilir. Bu yazımız da kendinden emin insanların özelliklerinden bahsettik. (:

Kendilerine Güvenirler!

Kendinize güvenmek, oldukça önemli bir konudur. Adımlarınızı yere sağlam basmanızı sağlar, tercihlerinizde tereddüt etmemenize yardımcı olur. Bu bir anda elde edilen bir yetenek değildir, sonradan kazanılan bir yetenektir. Bu konuda kendinizi geliştirmek sizi kendinden emin bir insan olma yolunda ilerilere taşıyacaktır.

Sorumluluk Almasını Bilirler!

Kendinden emin insanlar, sorumluluk almasını çok iyi bilirler. Yaptıkları işlerde ki hataları başkalarının üstlerine atmazlar. Yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerini zamanında tamamlarlar.

Hatalara Değil Kendilerini Geliştirmeye Bakarlar!

Hataları kötü bir şey olarak görmez hataları gelişmenin adımları olarak görürler. Hata yapmadan gelişemeyeceklerini bilirler. Bolca hata yaparlar ki bu şekilde daha da gelişirler. Hata yapmak kötü bir şey değildir aksine çok iyi bir şeydir, bir şeyleri öğrenmelerini ve hata yaptıkları konuda daha da iyi olmalarını sağlar.

Başkalarının Düşüncelerine Kulak Açarlar!

Arkadaşlarının, ailesinin ve diğer insanların düşüncelerini önemseyip dinlerler. Yeni fikirlere, düşüncelere onlara yeni şeyler katabilecek her şeye açıktırlar.

Pozitif Titreşimler Yayarlar!

Kendinden emin insan olmanın en önemli parçalarından birisi de pozitif olmaktır. Pozitif olmak pozitif olan her şeyi hayatınıza çekmenizi sağlar. Kötü düşüncelere asla yer vermezler, diğer insanların yaydığı kötü enerjilerden uzak dururlar. Hep mutludurlar ve gülümserler.

“Hayır” Demeyi Bilirler!

Kendinden emin insanlar, hayır demesini iyi bilirler. Tutamayacakları sözler vermezler, zamanın ve harcanılan çabanın önemini bilirler. Amaçları, tutku ve inançları yönünde ilerlerler. Bu şekilde her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapabilirler.

Kendilerini Ödüllendirirler!

Kendilerine iyi bakmaları gerektiğini bilirler. Bu yüzden kendilerini ödüllendirmeyi ihmal etmezler. Düzenli olarak spor yaparlar, ilişkileri vardır, yediklerine ve içtiklerine dikkat ederler, uykunun önemini bilirler ve gerektiği kadar uyurlar. Bu sayede daha dinç ve enerjik olurlar.

Enerjik ve Hareketlidirler!

Asla düşük omuzlarla, miskin tavırlarla dolaşmazlar. Her zaman dik dururlar bu sayede öz güvenleri de her zaman yüksektir. hareketli, canlı ve enerjiktirler.

Yardım İstemekten Çekinmezler!

Kendinden emin insanlar her şeyi tek başına yapamayacaklarını farkındadırlar. Bu yüzden yardım istemekten çekinmezler. Bu durum yetersizlik veya bir tehdit değildir. Aynı zamanda yardım istedikleri gibi başkalarına da yardım etmesini bilirler.

İyi Liderlerdir!

Kendinden Emin insanlar patronluk taslamazlar. Liderdirler, insanların ufkunu açarlar, dik durmalarını sağlarlar, yeteneklerini keşfetmelerine yardım ederler, insanlar kendinden emin insanlarla çalışmaktan onur duyarlar ve zevk alırlar. Bulundukları ortama ayak uydurabilirler, fikirlerinden bahsetmekten çekinmezler ve empati yapmayı bilirler karşısında ki insanın duygu ve düşüncelerine dikkat ederler. İnsanlara liderlik yaparlar, yol gösterirler bu sayede kendileri geliştikleri gibi karşılarında ki insanları da geliştirirler.

Kararlıdırlar!

Kendinden emin insanlar kararlarında kesindirler. Hızlı kararlar verirler, kararsız kalmak yerine bir kararı seçerler ve sonuna kadar o kararın ardında kalmasını bilirler. Bu kararlar her zaman onları daha da iyi hale getirmekte çok büyük rol oynar.

Kıyaslamazlar!

Kendilerini başkalarıyla ve başkalarını başkalarıyla kıyaslamazlar. Çünkü herkesin eşsiz insanlar olduklarını bilirler. Başkalarıyla yarış içerisinde olmazlar onların tek yarıştıkları kişi kendileridir. Kıyaslamanın öz güven düşürdüğünü ve yetersizlik getirdiğini bilirler. Bu yüzden yalnızca kendi sınırlarının sonuna kadar giderler ve asla kıyaslama yapmazlar.

Yazımız bu kadardı kendinden emin insanların özelliklerinden bahsettik umarım hoşunuza gitmiştir. (:

Bunlara da Bir Bakın Derim :

Kaliforniyum Nedir?
İnternetten Para Kazanmak!

Bir Cevap Yazın