Kaliteli İnsan Olmak!

Kaliteli insanları etrafında toplayan bir kişi olmak istiyorsanız, önce siz kaliteli insan olmalısınız! Bu yazımızda sizlere “Kaliteli İnsan Olmak” isteyenler için yararlı bilgiler sunacağım.

1- Güçlü Ol, Kaba Değil!

Bazı insanlar güç için edepsizlik yaparlar. Kendinin de böyle olmasına izin verme. Kaba insan olmak, kaliteli insan olmak demek değildir. Bu tip insanlardan kimse hoşlanmaz. Hem güçlü hem de terbiyeli ol.

2- Nazik Ol Ama Zayıf Olma

Gösterilen nezakete karşı zayıflık göstermemeliyiz. Nezaket zayıflık değildir. Nezaket, belirli bir güç türüdür. Birine karşı gerçeği söyleyecek kadar kibar olmalıyız. Nazik ol ama zayıf olma.

3- Cesur Ol!

Günü kazanmak cesaret olmaktan geçer. Cesur etkinliğinizi inşa etmek için bulunduğunuz grupta ilk adımı siz atmalısınız, her daim en önden siz yürümelisiniz. İlk sorunu çözmeye, oluşan ilk problemi çözmekte en istekli siz olup öne atılmalısınız. Cesur ol, ama zorba olma. Cesurluk ile zorbalık bambaşka şeylerdir.

4- Mütevazilik İle Çekingenliği Karıştırma

Ürkek olarak hayatta yükselemezsin. Bazı insanlar alçak gönüllülükle çekingenlik arasında yanılıyor. Ancak alçak gönüllülük bir erdemdir; çekingenlik bir hastalıktır. Bu bir acıdır. Tedavi edilebilir, ancak bu bir problemdir. Kimse hayata her şeyi biliyor olarak doğmaz. Yeni şeyler öğrenirken alçak gönüllü olun, hatalarınızı kabul etmek için çekingen olmayın.

5- Gurur ve Kibir

Hırs sahibi olmak gurur ister, kibirle karıştırılmamalıdır. Toplumumuz gurur görmek ister, kibir değil. Kibir, insanın algısını bozar ve çevresine karşı güvenini yıkar. Kaliteli insan olmanın anahtarı, kibir duymamaktan geçer. Gururlu olun kibirli değil.

6- Saçma Olmayan Mizah Geliştirin

Espri yapmak sorun değil fakat saçma olmak bir sorundur. Eğlenceli olun ama aptal gibi davranmayın. Ne kadar akıllı olursanız olun, aptalca davrandığınız zaman insanlar sizi öyle kabul edecektir ve davranışları ona göre olacaktır.

7- Görünüşünüzü Değiştirin

Nasıl göründüğünüz ve bakımlı olmanız dışarıdan bakan birisi için kalitenizi belirler. Şık giyinin, bakımlı olun…

Umarım bu yazımız hoşumuza gitmiştir ve beğenmişsinizdir 🙂

Bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz!

Nasıl Daha Girişken Olunur?

Odaklanma Yolları!

2 Comments

Bir Cevap Yazın