İnsanların Seni Kullanmasına Neden Olan Davranışlar

Etrafındaki insanlar işleri düştüğü zaman sana geliyor ve işleri bittiğinde ortalıktan kayıp mı oluyor? Bu yazımızda çevrendeki İnsanların Seni Kullanmasına Neden Olan Davranışlar ‘ı maddeleyeceğim.

1- Fedakârlık

Kadını kurtarmak için Fedakârlık yapan erkek

Fedakârlık kötü bir şey değildir. Fakat çok kez tekrarlandığında insanların seni kullanmasına sebebiyet verecek bir davranıştır. İnsanlar her zaman daha fazlasını ister ve kolayca alışırlar.Gereksiz yere fedakârlık yapmaktan sakının.

2- Rahatsız Olduğun Şeyi Belirt

İnsanların senin hakkında yaptığı ya da söylediği şeylerden rahatsız oluyorsan bu şeyi belirtmelisin. Aksi takdirde insanlar senin bunu umursamadığını düşünür ve kendi içlerinde bunu yapabilme hakkını görür. Karşı tarafla olan sınırını çiz.

3- Onay Beklemek

Onay vermiş kadın

Başkalarından onay beklemek o insanların seni kullanmalarına hak kazandırabilir. Örneğin bir iş yaparken doğru mu yaptım, bu böyle değil mi gibi sürekli tekrar eden onay bekleme durumları başka insana sürekli size karışma hakkı tanıyacaktır. Onay bekleme, kendinden emin ol.

4- Karakterslik

İnsanların seni dışlamasından, seninle ilgilenmemesinden korkup onların istediği gibi bir insan olmaya çalışma. Her kabın şeklini alırsan seni şekilden şekile sokarlar. Belirli bir karakterin olsun ve onun doğrultusunda hareket et. Kendin ol!

5- Özür Dilemek

Özür dilemek kötü bir şey değil fakat insanlardan sürekli özür dilemek yapılmaması gereken bir davranıştır. Bazı insanlar vardır ki kendileri suçlu olmamasına rağmen karşısındaki suçlu olan kişiden bile özür dilerler. Sürekli özür dileyerek kendi değerini düşürürsün ve insanlar seni kullanır.

6- Herkesle İyi Geçinmek

Kullanmasına göz yumulan erkek

Mutlu bir yaşam sürebilmek için herkesle iyi geçinmene gerek yok. Arkadaşlarını seçerken gerçekten seçici olmalısın ve herkesle iyi olmak zorunda değilsin. Eğer ki herkesle iyi geçinmeye çalışırsan bu niyetin suistimal edilir ve yine insanlar tarafından kullanılırsın.

7- Yalnız Kalma Korkusu

yalnız kalmaktan korkmayan erkek

Yalnız kalmaktan korkmamalısın. Eğer korkarsan bunu belli edersin ve sanki bir arkadaşa muhtaçmışsın gibi görünürsün. Yalnız kalmamak için kötü insanları hayatına alırsan kendine zarar vermiş olursun. Sıkıntılı insanları etrafına toplamaktansa kaliteli bir yalnızlık her zaman daha iyidir.

” İnsanların Seni Kullanmasına Neden Olan Davranışlar ” adlı yazımın yararlı olduğunu ve beğendiğinizi düşünerekten bu yazıyı burada sonlandırıyorum.

Bunlara da göz atmalısın!

Kaliteli İnsan Olmak!

Nasıl Daha Girişken Olunur?

Bir Cevap Yazın