Daha Başarılı Olma Yolları!

Daha başarılı olma yolları! Nasıl daha başarılı olacağını öğrenmek için doğru yere geldin.

İlk olarak:

1- Kendinde Söz Ver!

başarılı

Motivasyon geçici, gerçek amaç kalıcıdır. Amacın için ne kadar kararlısın? başarılı olmak senin için ne kadar önemli? Bunu başarmak için neyini feda etmeye hazırsın? Eğer tamamen kararlıysan, motivasyon seni takip edecektir.

2- Aradığının Peşinde Ol!

başarılı

Sonuçların değil, aradığın şeyin peşinde ol. Keşfetme, geliştirme ve deneme heyecanına odaklanırsanız, motivasyonunuzu körüklemiş olursunuz. Bu yüzden de sadece başarılı sonuçlara odaklanır, motivasyonunuzu balon gibi şişirirsiniz. Ama küçücük bir iğne battıktan sonra ise sönüp gidersiniz. Bu yüzden kilit nokta; hedefe değil yolculuğa odaklanmaktır. Yol boyunca ne öğrendiğinizi ve neleri geliştirebileceğinizi düşünmeye devam edin.

3- Negatif Düşüncelerini Kenara Bırak!

mutlu bir yüz takın yazısına bakan joker
Başarılı

Başarılı olma yollarından biri de bu! Negatif düşünceleri kenara bırakmak!

Düşünceler duyguları etkiler ve duygular kendi çalışmanızı nasıl gördüğünüzü belirler. Kafanızda her zaman çokça düşünce vardır ve hangilerine odaklanacağını seçme şansı da sizde. Negatif düşüncelerinizden sıyrılırsanız yaptığınız şeylerden daha çok verim alırsınız.

4- Hayal Gücünü Kullan

Olumsuz tepki veren kadın
Başarılı.

Olumsuz düşüncelerden kurtulduktan bir sonraki adım, daha başarıl olmak için hayal gücünü kullanmaktır. İşler iyi gittiğinde, pozitif enerjiyle dolup taştığında ve bir takım zorluklarla karşılaştığında, her zamankinden çok daha enerjik olmak zorundasın. Bu yüzden durumunu yeniden adlandırmalısın. Eğer “İşimden nefret ediyorum” gibi cümleleri kurmaya devam edersen, bil bakalım bu kelimeler hangi duyguları gün yüzüne çıkarır? Bu tam anlamıyla hayal gücünle alakalı! Dünyanın en sıkıcı işinde, dünyanın en kötü patronundan bile öğrenilebilecek bir şeyler bulabilirsin. Sadece hayal gücünü kullanman yeterli.

5- Oyalanmayı Bırak!

Anlamsız şeyler ve dikkat dağıtıcı şeyler daima karşınıza çıkacak, özellikle yeni, zorlu, ve anlamlı projelere odaklanmak yerine bu kolay, sıradan şeyleri yapmayı tercih edeceksiniz. Ama bu yapacağınız en büyük yanlışlardan biri. En önemli olana odaklanmayı öğrenin. Zamanınızı boşa harcayan şeylerin bir listesini tutun ve bunları yapmamak için kendinizi biraz sıkın.

6- Plan Yap!

başarılı plan

Başarılı olmak için, her zaman öne doğru atacağınız 3 adımı bilin. Daha fazlasına ihtiyacınız yok. Ne zaman ve nasıl yapacağınızı belirterek haftalık takviminizi oluşturun. Ne zaman ne yapacağınızı planlamak önemlidir. Her gününün nasıl geçtiğini gözlemle ve neler öğrendiğini gözden geçir.

Göz Atın!!

Empati Nedir?

Liderin Özellikleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın